Świat Aluminium

Standard domu pasywnego dzięki ramkom dystansowym SWISSPACER

Ramki dystansowe SWISSPACER to podstawowy element energooszczędnych okien. Stosowane są w większości okien i elewacji certyfikowanych przez Instytut Budownictwa Pasywnego (PHI) w Darmstadt. Ci, którzy chcą budować w standardzie domu pasywnego, korzystają zazwyczaj z rozwiązań SWISSPACER.

Ciepłe ramki dystansowe oferowane przez szwajcarskiego lidera innowacji stanowią ważny element energooszczędnych okien i fasad. Te niewielkie komponenty o bardzo niskich wartościach współczynnika lambda znacznie przyczyniają się do zmniejszenia strat ciepła na krawędzi szkła. Poprawiają one wartości współczynnika U okien i elewacji oraz wyraźnie podnoszą efektywność energetyczną budynków. SWISSPACER ULTIMATE to najbardziej innowacyjna ciepła ramka dostępna obecnie na rynku międzynarodowym.

SWISSPACER ULTIMATE i SWISSPACER ADVANCE od 2015 roku posiadają znak jakości Instytutu Budownictwa Pasywnego (PHI) w Darmstadt. Wyroby budowlane z certyfikatem „komponentu budownictwa pasywnego” podlegają testom i ocenie w oparciu o jednolite wytyczne. Nie tylko wyróżniają się one doskonałymi właściwościami energetycznymi, ale muszą również spełniać określone kryteria higieniczne, ponieważ w przypadku domu pasywnego wykluczone jest występowanie kondensacji pary wodnej, pleśni czy nieprzyjemnych przeciągów w sąsiedztwie okna.

Znak jakości nadawany w oparciu o najbardziej rygorystyczne na świecie kryteria w zakresie efektywności energetycznej i komfortu jest coraz bardziej pożądany na rynku międzynarodowym, ponieważ w wielu krajach rośnie wyczulenie na kwestie zrównoważonego budownictwa.

Znak Instytutu Budownictwa Pasywnego jest równoznaczny z doskonałą jakością i wyznacza najwyższe standardy dla komponentów, ponieważ w znacznym stopniu przyczyniają się one do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania domów pasywnych. Certyfikacja okien jako „spełniających kryteria budownictwa pasywnego” wskazuje najlepsze obecnie dostępne rozwiązania dla okien energooszczędnych.

Certyfikowana jakość

– Poprzez certyfikację komponentów wspieramy producentów w opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek produktów o najwyższej efektywności energetycznej. Każdy z nich aktywnie przyczynia się do ochrony klimatu – mówi dr Benjamin Krick, Dyrektor Zarządzający Instytutu Budownictwa Pasywnego i szef grupy roboczej ds. certyfikacji komponentów. Dzięki wysokim standardom jakościowym certyfikacja domów pasywnych znacznie przyspieszyła również rozwój wysokiej jakości okien i energooszczędnych elementów elewacji. W międzyczasie „okna spełniające kryteria budownictwa pasywnego” stały się standardem również w wielu budynkach, które nie posiadają certyfikacji domu pasywnego.

– Certyfikat Instytutu Budownictwa pasywnego przyznano obecnie około 285 oknom, przeszkleniom stałym i drzwiom przesuwnym; 75 procent z nich korzysta z systemu SWISSPACER – podkreśla Karl-Theo Roes, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku w SWISSPACER. – Biorąc pod uwagę 38 certyfikowanych systemów fasad, ramki SWISSPACER wykorzystano w 35 z nich, czyli w ponad 90 procentach. W przypadku drzwi przesuwnych ramki dystansowe SWISSPACER znalazły zastosowanie w 8 spośród 10 certyfikowanych modeli, w przypadku okien – w 211 z 274. Ten, kto decyduje się na wybór wysokoefektywnych przeszkleń dla swojego budynku oraz na elementy z certyfikatem budownictwa pasywnego, najprawdopodobniej wybierze więc rozwiązania SWISSPACER.

Baza danych komponentów PHI wraz z wszystkimi certyfikowanymi produktami jest dostępna online pod adresem:

https://database.passivehouse.com/de/components/

Dodaj komentarz

Instagram

Invalid OAuth access token.

Znadź nas

Skontaktuj się z nami! Uwielbiamy poznawać ciekawych ludzi i zawierać nowe przyjaźnie.

Most discussed