Świat Aluminium

Okna i drzwi na czasie – trendy na 2020 rok

Nowy rok przynosi zmiany oraz nowe rozwiązania, również, jeśli chodzi o stolarkę otworową, z której na co dzień korzystamy w naszych domach i mieszkaniach. Nowoczesne produkty bardzo dobrze wpisują się zarówno w najbardziej aktualne trendy dekoratorskie, jak i wymagania związane z energooszczędnością. Jakie okna i drzwi będą zatem na czasie w 2020 roku?

Początek roku to dla wielu osób czas postanowień i opracowania planów na dalsze miesiące. Zmiany w najbliższym otoczeniu mogą też dotyczyć przeprowadzenia remontu bądź modyfikacji dotychczasowej aranżacji pomieszczeń. Oprócz kolorystyki ścian, mebli i dodatków, bardzo ważnym elementem każdego wnętrza są okna i drzwi. Jakie nowości przygotowali dla nas producenci i które z nich wybrać, aby przez długie lata cieszyć się komfortową eksploatacją oraz atrakcyjnym designem?

Styl loftowy nadal w modzie

Aranżacja w stylu loft to rozwiązanie, które cieszy się niesłabnącą popularnością i będzie modne również w najnowszym sezonie. Przemysłowy wystrój już od kilku lat uwodzi prostotą, swego rodzaju surowością, dominującą jasną, stonowaną kolorystyką oraz mocnym doświetleniem wnętrz z wykorzystaniem naturalnego światła. Loftowy charakter znajduje odzwierciedlenie chociażby w coraz częstszym eksponowaniu naturalnej cegły, bądź też zastosowaniu jej imitacji. Tego typu wystrój można uzyskać nie tylko w pofabrycznych przestrzeniach, lecz także we własnym M – trzeba tylko zadbać o przemyślany dobór elementów i dodatków.

Klimatyczne pomieszczenia nie mogą obejść się bez odpowiednio dopasowanych drzwi wewnętrznych. W ramach najnowszych kolekcji, możemy dobierać spośród szerokiej gamy modnych wzorów i kolorów. Do utrzymanych w minimalistycznej stylistyce przestrzeni dobrze pasują drzwi w kolorze białym lub czarnym. Prosty design, czarna ościeżnica i klamka oraz brzegi skrzydła w tym samym odcieniu świetnie oddają nowoczesny klimat i sprawdzają się,np. na tle ceglanej ściany lub w otoczeniu metalowych mebli. Dzięki ich zastosowaniu, otwierają się przed nami zupełnie nowe możliwości aranżacji, a wnętrze zyskuje wyjątkowy charakter. Ciekawym rozwiązaniem jest również postawienie naoryginalną, lecz pasującą do loftowej kompozycji kolorystykę skrzydła drzwiowe w odcieniach szarości, granatu, czy też różnorodnych wybarwieniach drewna i betonu – oraz modele z różnymi rodzajami przeszkleń – przemysłowe przestrzenie uwielbiają przecież naturalne światło.

Poza wyglądem drzwi, zwróćmy także uwagę na ich wykończenie – solidne okleiny to gwarancja użytkowania wybranego wyrobu przez długie lata. Jeśli w naszym mieszkaniu nie możemy natomiast zastosować standardowych konstrukcji drzwiowych, można postawić na praktyczne systemy przesuwne, także utrzymane w prostym, a jednocześnie przyciągającym uwagę stylu industrialnym.

Okna i drzwi z aluminium

Efektowne, duże przeszklenia nie wychodzą z mody. Ich zalety to możliwość „otwarcia” wnętrza na najbliższe otoczenie budynku, szeroki dopływ naturalnego światła, optyczne powiększenie przestrzeni i tym samym podniesienie jej walorów estetycznych. W tego typu, wielkoformatowych konstrukcjach bardzo dobrze sprawdza się stolarka otworowa z aluminium. Nic więc dziwnego, że aluminiowe okna i drzwi możemy zobaczyć nie tylko w budynkach szkolnych czy siedzibach urzędów, lecz także, coraz częściej w domach jednorodzinnych. To materiał o wysokiej odporności na działanie czynników atmosferycznych, sztywny i wytrzymały, a zarazem stosunkowo lekki.

Okna i drzwi wykonane z aluminium są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorów, a profile okienne mogą być zarówno smukłe oraz wąskie, jak i szerokie, w najbardziej nietypowych rozmiarach – w zależności od specyfiki danej inwestycji oraz naszych wymagań. Mocny trend, który jest również na czasie w bieżącym roku to kolorystyczne dopasowanie do siebie stolarki okiennej, bram garażowych, drzwi, żaluzji fasadowych i rolet. Spójność wyglądu wszystkich tych elementów wpływa na postrzeganie fasady budynku jako dobrze przemyślanej kompozycji, w której poszczególne elementy są ze sobą zgrane. W najnowszych, wprowadzonych na 2020 rok kolekcjach producentów znajdziemy rozwiązania pozwalające na osiągnięcie takiego właśnie efektu – zachowanie jednolitego wyglądu wyrobów stolarki budowlanej i realizację śmiałych wizji architektonicznych. Nie ma również przeszkód, aby połączyć ze sobą, w ramach jednej inwestycji, okna wykonane z PVC z tymi wyprodukowanymi z aluminium.

Oprócz atrakcyjnego designu, na czasie jest także energooszczędność. Dlatego też w 2020 roku możemy sięgnąć po okna i drzwi o bardzo dobrych parametrach termicznych, zapewniające znaczną redukcję strat ciepła, z pożytkiem dla naszej kieszeni i klimatu. Pamiętajmy także o prawidłowym montażu, który jest zawsze „trendy”, niezależnie od zmieniających się mód. Wybór produktów renomowanego producenta, który daje możliwość skorzystania z usług autoryzowanych ekip montażowych to dłuższa gwarancja, spokój na lata i pewność, że zamontowany wyrób spełni nasze oczekiwania.


Ogólnopolska kampania edukacyjna „DOBRY MONTAŻ” to organizowana przez Związek POiD akcja, promująca wśród inwestorów indywidualnych ideę prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej. Partnerami „DOBREGO MONTAŻU” są firmy: FAKRO, HÖRMANN, KLIMAS WKRĘT-MET, KRISPOL, PORTA KMI POLAND, PROLINE, SOUDAL. Kampanię, w charakterze jej ambasadorów, wspierają profesjonalni monterzy. Towarzyszą jej również patroni medialni i merytoryczni: Instytut Techniki Budowlanej i Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Patronat honorowy nad inicjatywą sprawuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Świat Aluminium

Dodaj komentarz

Znadź nas

Skontaktuj się z nami! Uwielbiamy poznawać ciekawych ludzi i zawierać nowe przyjaźnie.

Most discussed