Świat Aluminium

Pierwszy w Polsce Certyfikat Gotowego Produktu Pasywnego

Choć budownictwo energooszczędne to trend, a w niektórych przypadkach nawet wymaganie prawne, to pierwszym polskim producentem, który pomyślnie przeszedł proces Certyfikacji Gotowego Produktu Pasywnego, jest firma AdamS z Mrągowa – specjalizująca się w stolarce PVC i aluminiowej. Dzięki Passiv Line Ultra firma pomyślnie przeszła proces certyfikacji „Finished Passive Product”. Oprócz innych najwyższej klasy komponentów, AdamS zdecydował się na ramkę dystansową SWISSPACER ULTIMATE z certyfikatem domu pasywnego.

W Polsce niewielu producentów stolarki okiennej i drzwiowej spełnia bardzo wysokie wymagania stawiane komponentom dedykowanym do realizacji obiektów w standardzie pasywnym. Tym, którym udało się dopracować i poddać weryfikacji swój produkt do niezbędnych parametrów, znajdują się wśród już tysiąca Certyfikowanych Komponentów Pasywnych na liście Niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt oraz Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej w Gdańsku.

„Niestety, w Polsce zaledwie niewielu producentów stolarki okiennej i drzwiowej spełnia rygorystyczne wymagania stawiane komponentom niezbędnym do realizacji budynków w standardzie pasywnym. Tylko certyfikowane komponenty dają pewność, że wszystkie parametry są spełnione, a budynek spełnia najwyższe standardy energetyczne. Ta właśnie rzetelność to ogromna wartość dodana, szczególnie dla architektów” mówi Agata Michałowicz-Pędzich, Marketing Manager z firmy AdamS.

W sumie na polskim rynku certyfikację domów pasywnych posiada tysiąc komponentów. Wśród nich znajdują się ciepłe ramki dystansowe szwajcarskiego producenta SWISSPACER. „Dzięki SWISSPACER ULTIMATE można osiągnąć przewodność cieplną na poziomie zaledwie 0,14 W/(mK). Właśnie ta niezwykle wysoka izolacyjność była powodem dla którego wybraliśmy tą ramkę”- dodaje Adam Pędzich – Prezes Zarządu AdamS.

Oprócz ramek dystansowych SWISSPACER, inne najwyższej klasy komponenty, takie jak szkło izolacyjne Saint-Gobain CLIMATOP ECLAZ i ECLAZ II, pomagają zapewnić, że Passiv Line Ultra spełnia wymagania certyfikacji. Bazuje na certyfikowanym przez Niemiecki Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt systemie profili okiennych energeto 8000 o głębokości zabudowy 85 mm, z systemem wzmocnień tworzywowych Ultradur High Speed oraz autorskim wypełnieniem komór profili materiałem izolacyjnym. Umożliwiło to uzyskanie współczynnika przenikania ciepła Uf ≤ 0,79 W/(m²K) – wartości przekraczającej nawet wymagania certyfikacyjne.

Żeby otrzymać Certyfikat Gotowego Komponentu Pasywnego należy najpierw pomyślnie przejść szczegółowy audyt. Proces ten został opracowany przez członków Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej w Gdańsku i ma na celu pomóc producentom w osiągnięciu najwyższej jakości, a tym samym spełnieniu restrykcyjnych wytycznych ze 100% pewnością. Może to zapobiec przykrym niespodziankom związanym z błędnymi wartościami obliczeniowymi lub późniejszymi reklamacjami z powodu złej jakości występującymi w połowie procesu budowy.

Dalsze informacje dostępne na stronie www.swisspacer.com.

Świat Aluminium

Dodaj komentarz

Znadź nas

Skontaktuj się z nami! Uwielbiamy poznawać ciekawych ludzi i zawierać nowe przyjaźnie.

Most discussed