Świat Aluminium

Jakie korzyści daje wymiana stolarki?

Jedno słowo – DOM… zaledwie trzy litery, a tyle znaczą dla każdego człowieka, nie tylko w okresie świątecznym, gdy wypełnia go zapach choinki. Opiera się on przede wszystkim na czterech filarach, taki jakich jak: miłość, spokój, bezpieczeństwo i prywatność. Nie każdy budynek posiada jednak takie solidne podstawy. Uczucia mają wielką moc, ale trudno dogrzać nimi własne M zimą czy odizolować je od hałasu dobiegającego z ulicy. Dlatego, w trosce o swój komfort, warto pomyśleć o energooszczędnych rozwiązaniach. Wiele zyskamy dzięki wymianie wysłużonej stolarki otworowej.

Zima to wymagający okres dla właścicieli domów. Wyzwaniem jest wówczas uzyskanie odpowiedniej temperatury pomieszczeń niskim kosztem. Jeśli nie chcemy płacić wysokich rachunków za ogrzewanie, należy pomyśleć o kompleksowej termomodernizacji budynku, dzięki której możemy zaoszczędzić nawet do 80% energii. Pierwszym krokiem jest wówczas zawsze wymiana stolarki otworowej. W ten sposób zyskamy wiele benefitów. Jakich?

Korzyści z wymiany stolarki co niemiara

Wysłużona stolarka otworowa wygląda mało estetycznie i nie wpisuje się w aktualne trendy architektoniczne (np. wąskie profile), negatywnie wpływa też na bilans energetyczny budynku. To z kolei przekłada się na wyższe koszty jego eksploatacji. Dzięki wymianie okien, drzwi i bramy garażowej na wysokiej jakości, energooszczędne rozwiązania możemy znacząco ograniczyć wydatki, co jest działaniem proekologicznym w kierunku uzyskania lepszej jakości powietrza (smog jest utrapieniem nowoczesnych cywilizacji). Aby tak się stało, trzeba jednak zadbać o dobry montaż wyrobów, najlepiej warstwowy, np. z użyciem taśm paroszczelnej i paroprzepuszczalnej. Prace opłaca się powierzyć zaufanej ekipie, która zrealizuje usługę zgodnie ze sztuką budowlaną oraz zaleceniami producenta. Nie warto oszczędzać na fachowcach. Wszelkie poprawki są zawsze trudniejsze do realizacji i wiążą się z dodatkowymi kosztami oraz przedłużającym się remontem.

To jeszcze nie koniec benefitów. Wymiana stolarki wpłynie z pewnością pozytywnie na komfort życia domowników – unikniemy przewiewów i strat energii, a więc w domu będzie przyjemnie i ciepło bez konieczności rozkręcania kaloryferów na maksymalną wartość. W dodatku, poprawi się poziom ochrony antywłamaniowej, dzięki zastosowaniu w oknach odpowiednich okuć i bezpiecznych szyb, a w pomieszczeniach zapanuje niezakłócona cisza (nowoczesne pakiety szybowe dobrze izolują hałasy z zewnątrz). Poprawie ulegnie ponadto estetyka budynku, zwłaszcza jeśli montażowi okien, drzwi czy bramy garażowej będzie towarzyszyć wykonanie nowej elewacji wraz ociepleniem wełną mineralną bądź styropianem. Co więcej, dzięki temu wzrośnie wartość nieruchomości z uwagi na kwestie estetyczne i funkcjonalne.

Zastrzyk finansowy na nowe okna, drzwi, bramy

Warto wiedzieć, że inwestycję związaną z wymianą stolarki otworowej w domu możemy zrealizować z dofinansowaniem. Taka sposobność daje nam chociażby program „Czyste Powietrze”. W przypadku zakupu/montażu stolarki okiennej (okna/drzwi balkonowe, okna połaciowe wraz z systemami montażowymi) możemy liczyć na wsparcie finansowe w wysokości 210 zł za m2, zaś stolarki drzwiowej (drzwi zewnętrzne, drzwi/bramy garażowe) nawet 600 zł za m2. Gdy kwalifikujemy się na podwyższony poziom dofinansowania, te kwoty znacząco rosną i wynoszą odpowiednio: 420 zł za m2 i 1200 zł za m2. Rzecz jasna, należy wówczas wybrać produkty, które spełniają odpowiednie wymogi techniczne, ale w tej kwestii z pewnością fachowo nam doradzą producenci stolarki otworowej. Wiarygodne marki często dysponują własnymi ekipami montażowymi. Sprawdzonych wykonawców ze swojego regionu można też znaleźć w wyszukiwarce na stronie: www.dobrymontaz.com.

Dom to najważniejsze miejsce dla każdego człowieka, dlatego opłaca się o niego dbać. Wyrazem troski o stan budynku są regularne remonty. Niektóre rzeczy można odłożyć na później, np. zmianę aranżacji pomieszczeń, ale sprawy techniczne należy zawsze traktować jako niecierpiące zwłoki. Należy do nich bez wątpienia termomodernizacja. Zacznijmy od wymiany okien, drzwi zewnętrznych, bramy garażowej, a każde kolejne święta w naszym M będziemy spędzać bezpiecznie, z zachowaniem należytej prywatności, w cieple i spokoju.

Świat Aluminium

Dodaj komentarz

Znadź nas

Skontaktuj się z nami! Uwielbiamy poznawać ciekawych ludzi i zawierać nowe przyjaźnie.

Most discussed