Tegoroczne targi BAU w Monachium będą przebiegać pod znakiem aktualnych wyzwań dla branży budowlanej, jakimi są zwiększone zapotrzebowanie na energię i jej rosnące koszty, nadmierne emisje CO2 czy skutki zmian klimatu. Na stanowisku B1/301 pod hasłem „Building Networks” firma Schüco zaprezentuje swoją odpowiedź na te zagadnienia, w postaci przyszłościowych rozwiązań produktów i usług dedykowanych zarówno budynkom nowym, jak i modernizowanym.
Strefa Sustainability – zrównoważone budynki przyjazne dla klimatu
Schüco postrzega zrównoważony rozwój nie tylko jako wyzwanie, ale także zobowiązanie, motywację i perspektywę, z której analizuje potrzeby klientów. Firma już od wielu lat rozwija produkty, które pozwalają jej aktywnie przyczyniać się do zrównoważonego budownictwa. Na przykład fasada nakładkowa na podkonstrukcji drewnianej Schüco AOC.TI powstała nie tylko w odpowiedzi na potrzebę stosowania większej ilości odnawialnych surowców w budownictwie, lecz także łączy w sobie innowacyjną technologię, maksymalną swobodę projektową i nowoczesny design. Rozwiązanie ze srebrnym certyfikatem Cradle to Cradle zapewnia wysoką nośność przy niewielkich szerokościach czołowych. Szeroka gama wariantów podkonstrukcji obejmuje rozwiązania o szerokościach czołowych 50, 60 i 75 mm, które zapewniają harmonijną estetykę fasad i świetlików. Ponadto dzięki zastosowaniu tych samych uszczelek w przypadku słupów i rygli, znacznie ułatwiono procesy planowania, logistyki i zakupów. Zmniejsza się również ryzyko potencjalnych błędów, a efektywność produkcji wzrasta.
Security – maksymalna ochrona osób i mienia
Smart – inteligentne rozwiązania na co dzień
Inteligentne, połączone w sieć i cyfrowe produkty Schüco zmieniają powłokę budynku w interfejs pomiędzy jego wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym. Należą do nich na przykład systemy wentylacji i zarządzania budynkiem, nagrodzone rozwiązanie kontroli dostępu i systemy komunikacji drzwiowej czy IoF ID (Internet Fasad ID) – niewielkiej etykiety stanowiącej kolejny krok w kierunku cyfryzacji powłoki budynku. Rozwiązanie odporne na promienie UV i warunki atmosferyczne nadaje wszystkim oknom, drzwiom i fasadom Schüco wirtualną tożsamość. Każdy element może być łatwo zidentyfikowany, zlokalizowany i automatycznie powiązany z odnoszącą się do niego dokumentacją, co oznacza transparentność i oszczędność czasu. Etykieta IoF ID jest umieszczana bezpośrednio na elemencie i przypisywana do niego poprzez oprogramowanie. Została wyposażona w chip NFC i kod QR zawierający wszystkie informacje na temat danego elementu. W ten sposób system IoF tworzy cyfrowego bliźniaka i dostarcza potrzebnych informacji np. o materiałach użytych do produkcji elementu, śladzie węglowym, udzielonej gwarancji czy wykonanych pracach konserwacyjnych.
Fascination – design i estetyka z myślą o indywidualnych projektach
W strefie pod tym hasłem firma Schüco zaprezentuje oprogramowanie oraz usługi szkoleniowe i doradcze dedykowane architektom oraz producentom. Schüco Engineering Team oferuje indywidualne konsultacje w dziedzinie konstrukcji specjalnych dla obiektów niestandardowych. W części Digital&Fabrication będzie można znaleźć oprogramowanie i maszyny umożliwiające efektywne planowanie, kalkulację kosztów, produkcję i montaż. Z kolei w sekcji Global Services, która obejmuje także usługi posprzedażowe, punkt nacisku został położony na serwis, naprawy i doposażenie, a także jednostkę Schüco Academy, która oferuje szeroką gamę szkoleń dotyczących produktów i specjalistycznych programów komputerowych. Uzupełnieniem oferty sprawdzonych cyfrowych produktów jest program Schüco PreFab, który umożliwia planowanie produkcji drzwi Panorama Design zgodnie z indywidualna specyfikacją klienta. Rozwiązanie to jest idealne dla producentów, którzy chcą łatwo i szybko wdrażać najświeższe innowacje technologiczne.