Na 7. piętrze poznańskiego biurowca, zrealizowanego przez Skanska, otworzy się biuro firmy Rödl & Partner. Jej pracownicy skorzystają z blisko 1 000 mkw. powierzchni zaprojektowanej zgodnie z kryteriami ESG oraz wyposażonej w innowacyjne rozwiązania pozwalające ograniczać wpływ na środowisko naturalne. Najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.
Rödl & Partner to międzynarodowa firma doradcza w zakresie audytu, Business Process Outsourcing, podatków, prawa i konsultingu. Jest obecna w 49 krajach, zatrudniając 5 800 pracowników na całym świecie. W Polsce działa już ponad 30 lat, świadcząc usługi w 6 miastach – Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i właśnie w Poznaniu, gdzie przenosi swoje dotychczasowe biuro do Nowego Rynku E.
– Zainteresowanie naszą inwestycją nadal nie słabnie. Obecnie około 80% powierzchni budynku jest już zajęta – mówi Małgorzata Wojtoń, starsza menadżerka ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. – Kolejny najem to dla nas dowód, że oferowane przez nas przestrzenie do pracy i spotkań są doceniane przez firmy, które rozwijają się zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnie, wspierając poznański rynek w różnych obszarach. Nasz budynek dostarcza im zrównoważonych i bezpiecznych powierzchni, które sprawiają, że praca jest bardziej komfortowa, efektywna i po prostu przyjemniejsza – dodaje Małgorzata Wojtoń.
– Przenosimy nasze poznańskie biuro do Nowego Rynku E z kilku istotnych powodów, które wyłoniły się w procesie analizy i konsultacji. Przy wyborze kierowaliśmy się nie tylko lokalizacją, ale także jakością i nowoczesnością przestrzeni. Naszym celem jest stworzenie biura, w którym każdy pracownik będzie się czuł dobrze, które będzie inspirować do rozwoju. Zależy nam również na ekologii i zdrowiu, dlatego wybraliśmy budynek, który spełnia najwyższe standardy środowiskowe, potwierdzone certyfikatami LEED i WELL. Dodatkowo warsztaty z naszymi pracownikami oraz hybrydowy model pracy pozwoliły nam zoptymalizować nasze zasoby i umożliwią stworzenie w nowym biurze ergonomicznego i efektywnego środowiska pracy. Jestem pewna, że nowa lokalizacja, dbałość o detale i wszystkie związane z tym udogodnienia sprawią, że nasze nowe poznańskie biuro będzie spełniało oczekiwania naszych pracowników oraz będzie przyjaznym miejscem dla naszych klientów – mówi Magdalena Ludwiczak, Partner w Rödl & Partner.
– Jestem przekonana, że nowe biuro zapewni pracownikom i klientom Rödl & Partner najwyższy komfort i przyjazne środowisko pracy oraz będzie impulsem do dalszego, prężnego rozwoju firmy. Starannie przeanalizowaliśmy potrzeby naszego klienta i możliwości, jakie daje poznański rynek biurowy. Cieszymy się, że spełniliśmy wszystkie cele, które zostały przed nami postawione. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzyła nas firma Rödl & Partner, powierzając nam proces relokacji i negocjacji warunków najmu w kolejnym mieście – mówi Joanna Bartosiewicz, Senior Associate, Newmark Polska.
Charakterystyczna bryła z ograniczonym wpływem na środowisko i ludzi
Budynek E to harmonijne wpisanie najnowszych trendów architektonicznych w miejskie otoczenie. Jego wyróżnikiem jest częściowo zadaszony taras, oferujący imponujący widok na stolicę Wielkopolski. Znajduje się tam siłownia, huśtawki, poidełko i kuchnia do użytku najemców. Na ścianach oddzielających taras od wnętrza budynku namalowane są charakterystyczne elementy tej panoramy – wizerunki znanych poznańskich budynków.
Charakterystyczną i wyróżniającą się cechą biurowca jest jego elewacja, która została zaprojektowana tak, by wpuszczać jak najwięcej naturalnego światła, jednocześnie chroniąc przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i poprawiając efektywność energetyczną budynku. Takie rozwiązanie uzupełnia szereg tych innych, wykorzystanych w budynku, które zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami ESG, czyli z myślą o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników, a także w zgodzie z potrzebami miasta i jego mieszkańców, nie zapominając jednocześnie o kwestii środowiska naturalnego. Zastosowano tu więc liczne rozwiązania mające na celu oszczędzanie energii elektrycznej i wody. Co więcej, budynek zaopatrywany jest w energię kupowaną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii, pochodzących z lądowych farm wiatrowych. Nowy Rynek został zaprojektowany tak, aby mogli z niego korzystać wszyscy. Stąd wzięły się rozwiązania odpowiadające na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów i osób nieposługujących się językiem polskim, a także osób neuroróżnorodnych i neuroatypowych.