Więcej ciepłych ramek dystansowych: SWISSPACER Ultimate Pro łączy doskonałą wydajność energetyczną z optymalnymi możliwościami ich zastosowania. Dzięki nowemu składowi materiału profil ramki jest bardziej elastyczny i łatwiejszy w obróbce – przy zachowaniu obecnej stabilności ramek dystansowych. Pod względem efektywności energetycznej Ultimate Pro dorównuje SWISSPACER Ultimate, co czyni ją jedną z najlepszych ciepłych ramek dystansowych na świecie.
Zapotrzebowanie na energooszczędne rozwiązania okienne i fasadowe stale rośnie. Ważną rolę odgrywa tu między innymi ramka dystansowa w szkle izolacyjnym a jej zmniejszona przewodność cieplna w stosunku do ramek z metalu w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej okien. Jeśli ramka dystansowa ma niekorzystny, czyli wysoki, współczynnik przenikania ciepła, to dużo ciepła jest tracone na zewnątrz – nawet przy doskonałej ramie okiennej i zaawansowanej technologicznie szybie. Ponadto ciepłe ramki dystansowe minimalizują kondensację pary wodnej na krawędzi szyby, a tym samym zmniejszają ryzyko wystąpienia tam pleśni.
Od lat ramka SWISSPACER Ultimate jest jedną z najcieplejszych a przez to najlepszych ramek dystansowych na świecie. Nowa ramka Ultimate Pro uzupełnia istniejące portfolio produktów SWISSPACER. Szwajcarska firma skupiła się na optymalnej obróbce ramek dystansowych i maksymalnym bezpieczeństwie szkła izolacyjnego zapewniającego w ten sposób doskonałą efektywność energetyczną.
Wysoka elastyczność dla najlepszej obróbki
„Mniejsza kruchość materiału zapewnia szczególną elastyczność ramek” – podkreśla Mario Kindler, Product Manager w SWISSPACER oraz wyjaśnia nowe właściwości produktu. „Dzięki temu Ultimate Pro jest mniej podatna na złamania lub mikropęknięcia podczas cięcia i aplikacji akcesoriów ( np. narożników). Ultimate Pro jest również niezwykle wytrzymała, jeśli chodzi o aplikację gotowej ramki w zespoleniu.”
Ramka Ultimate Pro może być przetwarzana szczególnie wydajnie. Produkcja staje się przez to dużo bezpieczniejsza. Oznacza to dodatkowo lepsze czasy cyklu i minimalizację odpadów w procesie produkcji. Zoptymalizowane narożniki i łączniki wzdłużne dodatkowo sprzyjają stabilności ram.
Szersza, gazoszczelna folia tworzy większą powierzchnię, do której trwale przylega butyl. Dzięki temu przestrzeń między szybami jest szczególnie solidnie uszczelniona. W konsekwencji minimalizowane jest ryzyko przenikania wilgoci do wnętrza zespolenia lub utraty gazu na zewnątrz. Ulepszona perforacja profilu poprawia również jego jakość, ponieważ pozwala situ molekularnemu łatwiej wchłonąć ewentualną wilgoć.
„Optymalnie dobrana konstrukcja geometrii, perforacji i folii zapewnia szczególnie wysoki poziom bezpieczeństwa i funkcjonalności szkła izolacyjnego – zwłaszcza w odniesieniu do jego trwałości” – podkreśla Kindler.
Nowa ramka SWISSPACER Ultimate Pro zostanie zaprezentowana na tegorocznych targach glasstec.