Świat Aluminium

Ramka dystansowa dla szklenia strukturalnego do aplikacji ręcznej

Po wdrożeniu przez Edgetech/Quanex systemu ramki dystansowej Super Spacer® T-Spacer™ SG do nakładania automatycznego przyszła kolej na wersję manualną dla elementów szklenia strukturalnego o wymiarach XXL.

Obydwa systemy ramek posiadają zoptymalizowane powierzchnie boczne dla aplikowanych uszczelnień pierwotnych. Podczas produkcji automatycznej wspomaga to dokładne co do milimetra, precyzyjną aplikacje ramki dystansowej Super Spacer®. „Tym nowym produktem wytwórcy oszklenia XXL o dowolnych kształtach dla kompleksowych elewacji wykonanych w szkleniu strukturalnym mogą teraz zapewnić bardziej trwałe zespolenie krawędzi, niezależnie od tego, czy ramka dystansowa zostanie nałożona ręcznie czy automatycznie”, wyjaśnia Christoph Rubel, European Technical Manager w Edgetech Europe GmbH.

TriSeal™ SG uzupełnia linię produktów Super Spacer® dla produkci ręcznej. „W kompleksowych projektach często występuje kompozycja zmiennych rozmiarów i kształtów. Nie wszystkie warianty mogą być produkowane w sposób zautomatyzowany. Nasi klienci, stosując produkt TriSeal SG, mogą teraz także w elewacjach z szkleniem strukturalnym naszymi ramkami dystansowymi Super Spacer zapewnić w 100 % spójny wygląd zespolenia krawędzi”, wyjaśnia Joachim Stoss, Dyrektor Zarządzający Edgetech Europe GmbH i Vice President International Sales w firmie Quanex.

Od małych do dużych, od prostokątnych do okrągłych i o złożonym kształcie, ręcznie wykonane krótkie serie czy też zautomatyzowana produkcja masowa, szyby zespolone czy też szklenie strukturalne – teraz wszystkie szyby izolacyjne o dowolnej geometrii zespolenia krawędzi jak i dowolnym zestawieniu materiałów uszczelniających mogą być produkowane z ramką dystansową z rodziny Super Spacer®.

Super Spacer® T-Spacer™ SG jak również TriSeal™ SG wspomagają przyczepność uszczelnienia pierwotnego.

Świat Aluminium

Dodaj komentarz

Znadź nas

Skontaktuj się z nami! Uwielbiamy poznawać ciekawych ludzi i zawierać nowe przyjaźnie.

Most discussed