ZLOKALIZUJ DOSTAWCE

Smaller Default Larger

‏ALUSION™

Dodaj do ulubionych
Kontakt Mrówcza 98, 04-697 Warszawa
tel./fax.: +48 22 702 93 61
[email protected]
Dodane 2016-08-10 10:00:19

Opis

ALUSION™ Architektoniczne panele ze spienionego aluminium. 

AluDOM wprowadza na polski rynek nowy produkt z gamy aluminium, który ma dużą szansę powtórzyć sukces osiągnięty poza granicami. ALUSION™ to innowacyjne wykorzystanie właściwości aluminium dla celów budownictwa i designu. Ultralekkie, niezwykle oryginalne panele ALUSION™ zdobią już najnowsze obiekty architektury na całym świecie jak Muzeum World Trade Center w Nowym Jorku czy Muzeum Prady w Mediolanie. 

 

Co to jest ALUSION™ i jak powstaje?

ALUSION™ to architektoniczna piana aluminiowa, powstała poprzez napowietrzenie ciekłego aluminium, w którym rozproszone są drobne cząsteczki ceramiczne. Cząsteczki te stabilizują utworzone pęcherzyki powietrza. Opracowana w Kanadzie technologia pozwalają uzyskać różne wielkości komórek powietrza. Do produkcji wykorzystuje się materiał w 20% pochodzący z recyklingu, samo ALUSION™ w 100% nadaje się do dalszego recyklingu.

 

Forma i kształt

ALUSION™ jest produkowane w płaskich arkuszach lub formach trójwymiarowych. Standardowy arkusz ma wymiar 2440mm x 1220mm, na zamówienie można wykonać również arkusze o indywidualnych wymiarach.


Istnieją trzy podstawowe wersje ALUSION™:

  • Drobnokomórkowe
  • Średniokomórkowe
  • Wielkokomórkowe

Im większa jest gęstość materiału, tym mniejszy jest rozmiar komórki a materiał jest cięższy i bardziej wytrzymały.


Podstawowe wersje są dostępne w trzech charakterystycznych wykończeniach górnej i dolnej powierzchni paneli:

  • Zamknięte komórki
  • Jednostronnie otwarte komórki
  • Obustronnie otwarte komórki 

 

ALUSION™ podstawowe wersje występują w trzech grubościach:

  • 12.7 mm (0.5" cala)
  • 25.4 mm (1.0" cala)
  • 43.2 mm (1.7" cala)

 

Dlaczego ALUSION™

ALUSION™ daje architektom, projektantom i designerom niezwykle ciekawy materiał do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Jest lekkie, odporne na korozję i wytrzymałe, a dzięki różnym strukturom – stanowi intrygujący i oryginalny materiał o szerokim zastosowaniu. Ponadto posiada właściwości wygłuszające. Może być cięte, malowane proszkowo.


Zastosowanie

Arkusze ALUSION™ są doskonałym materiałem na okładzinę fasad, różnego rodzaju przegród i ścian wewnętrznych. Wykorzystując różne wykończenie powierzchni paneli, np. obustronnie otwarte można tworzyć szersze kompozycje w oparciu o światło. Połączenie to daje unikatowe, plastyczne rozwiązania przestrzenne.

ALUSION™ można wykorzystać również do wykonania elementów wyposażenia wnętrz: blaty, bary, podłogi, elementy oświetlenia, przesłony. Samo ALUSION™ można zatopić w żywicy lub przysłonić szkłem. Materiał ten wykorzystywany jest w przestrzeniach wystawienniczych: sklepach, galeriach handlowych, na różnego rodzaju targach i eventach. Z ALUSION™ można wyciąć znaki firmowe, napisy, dekory i inne.


Szczegółowych informacji na temat ALUSION™, udzieli Państwu wyłączny dystrybutor AluDOM: LOGO [email protected]www.aludom.pl

 

 

Lokalizacja

Polska, Europa
Elektroniczna 2, 05-500

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 27
Wyświetlony: 2912
Wygasa: 2030-08-10 09:41:00