SA logo

ZLOKALIZUJ FIRMĘ

Smaller Default Larger

Qualipol

Kategoria: Katalog Firm
Created by: Swiat Aluminium

QUALIPOL jest stowarzyszeniem zarejestrowanym w Polsce, posiadajacym wyłączną licencję na reprezentowanie na terenie naszego kraju zagranicznych stowarzyszeń QUALICOAT i QUALANOD. Stowarzyszenia te wdrożyły i administrują systemami mającymi na celu utrzymanie i promowanie najwyższego standardu jakości lakierowania i anodowania powierzchni aluminium do zastosowań architektonicznych. QUALIPOL zrzesza firmy zajmujące się obróbką powierzchni (wynonywanie powłok malarskich, anodowanie), dostawców środków do chemicznego przygotowania powierzchni, dostawców materiałów powłokowych, niezależnych inspektorów QUALICOAT/QUALANOD.

 

Każdy z członków QUALIPOL zobowiązuje się dołożyć wszelkich starań w celu uzyskania lub przedłużenia: licencji QUALICOAT/QUALANOD (dla zakładów wykonujących obróbkę powierzchni), aprobaty QUALICOAT/QUALANOD (na produkty do obróbki dostarczane przez producentów i dystrybutorów). W imieniu producentów obrabianych elementów, określane są kompleksowe wymagania jakościowe na podstawie wytycznych QUALICOAT/QUALANOD oraz kontrola ich zgodności w licencjonowanych zakładach w Polsce. Aby powłoka spełniała wymogi odbiorcy, wyniki badań muszą ściśle odpowiadać specyfikacji technicznej. W wyniku tych działań odbiorcy anodowanego/lakierowanego aluminium dla zastosowań architektonicznych otrzymują produkt najwyższej jakości zapewniający długotrwałą wartość użytkową, potwierdzoną certyfikatem.

 

QUALIPOL jako stowarzyszenie a zarazem administrator polskich licencji QUALICOAT i QUALANOD swój rodowód wzięło z europejskiego stowarzyszenia QUALISURFAL. Systemy jakości QUALICOAT i QUALANOD trafiły do naszeg kraju poprzez działające w Polsce firmy z rodowodem zagranicznym, których macierzyste przedsiębiorstwa wykonujące pokrycia ochronno dekoracyjne na podłożach aluminiowych przeznaczonych do wykorzystania w architekturze, posiadały już taki znak jakości (licencja na korzystanie ze znaku QUALICOAT lub QUALANOD przyznawana jest konkretnej lakierni lub anodowni).

Swój udział w procesie tworzenia Stowarzyszenia QUALIPOL miały także firmy dostarczające preparaty do przygotowania powierzchni i materiały malarskie, których wyroby stosowane w procesach wykonywania powłok ochronnych również podlegają atestacji. Bardzo istotny wkład, promując systemy jakości powłok na wyrobach aluminiowych, miała również nauka polska reprezentowana przez instytuty branżowe. Działania jej przedstawicieli doprowadziły do otrzymania akredytacji przez laboratoria badawcze oraz do nominacji niezależnych inspektorów, pełniących funkcje kontrolne w zakładach licencjonowanych.

Powstanie Stowarzyszenia miało swoje uwarunkowania obiektywne ale jak w każdym takim przedsięwzięciu stały za tym działania konkretnych ludzi. Ich inicjatywa i chęć współpracy w promowaniu wysokiej jakości wyrobów aluminiowych na rynku architektonicznym i budowlanym doprowadziła do rejestracji i ostatecznego powstania w dniu 24.10.2000 Stowarzyszenia QUALIPOL.

 

firma QUALIPOL STOWARZYSZENIE WYKONAWCÓW OBRÓBKI POWIERZCHNI ALUMINIOWYCH
ulica Ksawerów 21
miasto 02-656 Warszawa
państwo Polska
telefon +48 500 579 089
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www www.qualipol.pl
lokalizacja
Wyświetl większą mapę