SA logo

Smaller Default Larger
Yawal

Z określeniami innowacja czy innowacje kojarzone są działania skierowane na wdrożenie zmian prowadzących do wzrostu nowoczesności i konkurencyjności firmy, a więc w efekcie do podniesienia jej wartości. Dla współczesnej firmy innowacje to wprowadzanie nowych produktów, wdrażanie nowych technologii, zmiany infrastruktury produkcyjnej i dystrybucyjnej,  działania zmierzające do lepszego wykorzystania wiedzy i umiejętności pracowników.

Podczas tegorocznego 24 Konwentu Stolarki VIP w Gniewie, miało miejsce wręczenie nagród dla laureatów IV edycji programu Innowacyjnych Rozwiązań Branży Stolarki 2019. Aż trzy statuetki powędrowały do firmy Yawal. 


Tytuły IRBS 2019 dla Yawal otrzymały systemy:

  • DP 180 – nowa wersja systemu do wykonywania drzwi podnoszono-przesuwnych z rozwiązaniem futryny dwu i trzyjezdniowej, dzięki której możliwe jest osiągnięcie doskonałych parametrów izolacyjności termicznej. Budowa systemu DP 180 ma wpływ na obniżenie strat energii cieplnej, a co za tym idzie na zmniejszenie kosztów eksploatacji projektowanych obiektów. Produkt przeznaczony jest do stosowania zarówno w obiektach mieszkaniowych, jak i użyteczności publicznej. Duże przeszklenia to znak rozpoznawczy nowoczesnego budownictwa. Szklane tafle mocowane za pomocą aluminiowych profili nadają każdej konstrukcji lekkości. Pozwala to na uzyskanie transparentnej bariery, która mimo swej przejrzystości stanowi przemyślaną ochronę przed zimnem, wiatrem, deszczem czy nasłonecznieniem.
  • FA50N RW - system umożliwiający konstruowanie nowoczesnych okien dachowych instalowanych w świetlikach, dachach i ogrodach zimowych. FA50N RW wyróżnia się najwyższymi parametrami użytkowymi na rynku. Cechuje go m.in. doskonała izolacyjność termiczna – współczynnik przenikalności cieplnej Uw na poziomie od 0,73 W/m2K oraz wysoka szczelność uzyskiwana poprzez nową uszczelkę centralną z EPDM i trzy linie odprowadzania skroplin. Warto wspomnieć o nieprzeciętnym designie, który idealnie wpisuje się w królujący obecnie we współczesnej architekturze trend industrialny oraz high-tech. Smukła konstrukcja systemu umożliwia maksymalne doświetlenie pomieszczeń naturalnym światłem, a płaska konstrukcja od strony zewnętrznej daje użytkownikowi możliwość swobodnego instalowania osłon przeciwsłonecznych, dopasowanych do architektury całego budynku.
  • TM82W HI - to wyjątkowe rozwiązanie dla witryn szklonych od zewnątrz. Umożliwia prosty montaż nawet wielkoformatowych przeszkleń w witrynach oraz dużych konstrukcjach okiennych bez konieczności wnoszenia ich do wnętrza pomieszczenia – szklenie odbywa się od strony zewnętrznej. Unikalna konstrukcja okienna nie ma bezpośredniego odpowiednika na rynku. Ciężar szyby jest przenoszony prostopadle na profil, co gwarantuje brak efektu skręcania się rygla, a tym samym wysoką trwałość i długą żywotność systemu.

- Otrzymane nagrody IRBS 2019 są dla nas wyjątkowym wyróżnieniem. Wszystkie trzy systemy są różne – o kompletnie innym zastosowaniu – ale łączy je nasz główny cel, jakim jest dbanie o jak najlepszą jakość naszych produktów z myślą o zaspokajaniu potrzeb klientów. Te systemy pozwalają zaszklić cały budynek – stolarka wejściowa, bardzo „ciepłe” okna dachowe i ścianki z dużymi szybami – cały budynek w jednym systemie do szklenia nowoczesnych, pasywnych obiektów budowlanych – mówi Wojciech Kulej, dyrektor technologiczny Yawal S.A., który odbierał nagrody.