Smaller Default Larger

Ghelamco Poland zostało nagrodzone w prestiżowym konkursie „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa”. Jury uznało, że deweloper jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku nieruchomości komercyjnych i w szczególny sposób przyczynia się do rozwoju polskiej infrastruktury i budownictwa.

Nagrodę wręczono podczas gali zwieńczającej konferencję „Infrastruktura Polska & Budownictwo” organizowanej przez Executive Club, organizację zrzeszającą przedstawicieli najlepszych menedżerów z najważniejszych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. Jury konkursu składające się z wybitnych ekspertów i przedstawicieli biznesu przyznało nagrody w dziewięciu kategoriach. Ghelamco Poland uznano za „Lidera Zrównoważonego Budownictwa” doceniając działanie firmy zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi, społecznymi oraz realizację projektów komercyjnych w duchu zielonego budownictwa.

Wszystkie inwestycje Ghelamco Poland realizowane są zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, dlatego nagroda w konkursie „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa” to dla nas powód do dumy i ogromne wyróżnienie – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Ghelamco Poland było pierwszym deweloperem w Polsce, który uzyskał certyfikat BREEAM dla inwestycji biurowej (w 2010 r. warszawski Trinity Park). Jest to w Europie jedna z najczęściej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ekologiczności. Obecnie wszystkie realizacje firmy wznoszone są według zasad zrównoważonego budownictwa i zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM. Do sztandarowych zielonych inwestycji dewelopera należy Warsaw Spire i Wołoska 24 (certyfikaty BREEAM na poziomie „Excellent”), a w budowie jest flagowy projekt The Warsaw HUB, w którym zastosowane zostaną najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i ekologiczne. 

Nagrody w konkursie „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa” przyznawane są osobom i firmom z branż infrastruktury i budownictwa, które wyróżniły się osiągnięciami, wyjątkową efektywnością biznesową oraz innowacyjnością, a tym samym przyczyniły się do rozwoju polskiej gospodarki.