230x90gelp

Smaller Default Larger

Wydarzenia

Początek lat 90. XX wieku to okres głębokiej transformacji gospodarki centralnie kierowanej do gospodarki rynkowej. Zachodzące zmiany otworzyły możliwości rozwoju własnego biznesu. Do grona ludzi, którzy postanowili skorzystać z rodzących się możliwości należały również dwie rodziny Czakon i Szczypka. W październiku 1992 roku wspólnie otworzyły mały zakład lakierowania proszkowego. Wcześniej, w 1989 roku Genowefa i Grzegorz Czakon rozpoczęli działalność w zakresie malowania ciekłego, prowadząc ją w małym garażu. Pracując do późnych godzin nocnych zdobywali nie tylko doświadczenie, ale również wiedzę na temat rozwijającego się rynku i potrzeb klientów. W tym samym czasie dwupokoleniowa rodzina – Jadwiga i Józef Szczypka oraz ich synowa i syn Zofia i Konrad Szczypka, prowadząc gospodarstwo rolne, otworzyła działalność w zakresie handlu artykułami do obsługi rolnictwa i ogrodnictwa. Długoletnia przyjaźń obu rodzin zaowocowała pomysłem zmiany profilu działalności i zajęcie się lakiernictwem proszkowym, jakie w ówczesnym czasie było na polskim rynku praktycznie nieznaną metodą malowania.

Po raz siódmy z rzędu wręczono Orły Polskiej Stolarki. Tegorocznym laureatem nagrody, przyznawanej firmom szczególnie zasłużonym dla rozwoju branży, został Aluprof S.A. Wręczenie statuetek miało miejsce 23 maja podczas gali jubileuszowego X Kongresu Stolarki Polskiej, organizowanego przez Związek POiD.

Warta, jedna z wiodących firm ubezpieczeniowych na polskim rynku, została strategicznym najemcą biurowca Warsaw UNIT. Firma zajmie niemal 20 tys. mkw. powierzchni biurowej. To jedna z największych umów najmu podpisanych w ostatnich latach na stołecznym rynku biurowym. 

W dniach 23-24 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbył się X Kongres Stolarki Polskiej. Jubileuszowa odsłona organizowanego przez Związek POiD wydarzenia zgromadziła ponad 300 uczestników, którzy rozmawiali na temat najważniejszych zagadnień związanych z funkcjonowaniem rodzimej branży stolarki budowlanej. Wiodącym tematem obrad były rozwiązania SMART.