SA logo

Smaller Default Larger

Produkty

Nawet najwyższej jakości, wykonane zgodnie z nowoczesną technologią okno nie spełni swoich funkcji, jeśli zostanie niewłaściwie zamontowane. Niedociągnięcia popełnione podczas montażu mogą skutkować przedostawaniem się do wnętrz zimnego powietrza, wilgoci, nieprawidłowym funkcjonowaniem oraz stratami energii cieplnej. Na co zatem zwrócić uwagę przy instalacji stolarki okiennej i jak ustrzec się błędów?

Funkcjonalne, efektowne i odpowiadające obecnej polityce ekologicznej – to zaledwie niektóre z walorów aluminiowych słupów oświetleniowych, które coraz śmielej wkraczają na rynek infrastruktury oświetleniowej. Jeden z czołowych producentów aluminium, Hydro, od lat oferuje klientom szeroką gamę słupów oświetleniowych z tego tworzywa. Z powodzeniem wpisują się one w zabudowę miejską, jak i ogólne zagospodarowanie przestrzeni.

Aluprof uzyskał Raport Klasyfikacyjny na podstawie normy PN-EN 16034 dla systemu przegród przeciwpożarowych MB-78EI. Umożliwia to firmie wprowadzenie do obrotu drzwi i okien technicznych zewnętrznych w klasie EI30, EI60 i EI90 odporności ogniowej.

Pojęcie elewacji wentylowanej w terminologii budowlanej odnosi się do ściany elewacyjnej, jaka, oprócz zewnętrznej ochrony obiektu budowlanego i zapewnienia estetyki obiektu, pełni również funkcje klimatyzujące – w przyjętych rozwiązaniach odprowadzania pary wodnej i wilgoci wykorzystywane jest zjawisko wentylacji grawitacyjnej.