Smaller Default Larger

W ramach projektu CityLife w Mediolanie powstał awangardowy projekt kompleksu budynków rezydencjalnych, które zachwycają różnorodnością form, kolorów i materiałów. Na potrzeby niezwykłego projektu Zahy Hadid firma Schüco stworzyła specjalne rozwiązania okien, fasad i drzwi przesuwnych.

CityLife to jeden z największych europejskich projektów urbanistycznych w ostatnich latach. Holistyczna koncepcja stworzona przez takie ikony designu, jak: Zaha Hadid, Arata Isozaki i Daniel Libeskind przewiduje stworzenie kompleksu, w którym można mieszkać, pracować i korzystać z centrów handlowych. Całość tworzy spójną całość z otaczającą go zielenią i przestrzenią publiczną nieopodal historycznego centrum Mediolanu. Zaprojektowany przez Zahę Hadid kompleks rezydencjalnyjest usytuowany w południowej części planu CityLife. Oferuje dużą różnorodność apartamentów, od małych aż po najbardziej luksusowe, dwupoziomowe penthousy usytuowane na najwyższych piętrach budynków.


Siedem struktur architektonicznych

Strefa mieszkalna składa się z siedmiu budynków o różnej wysokości, które rozplanowano w otwartym układzie przedzielonym pasami zieleni i wolnych przestrzeni. Elementem łączącym wszystkie z nich jest projekt eleganckiej fasady, która „faluje” w poziomie i pionie. Pasma okienne, balkony, przezierne przeszklenia oraz sekcje spandreli przeplatają się naprzemiennie z wysuniętymi do przodu i cofniętymi strukturami elewacji. Imponująca, wielopoziomowa struktura złożona z modułów o zróżnicowanych kształtach tworzy dynamiczną całość. Efekt „ruchu” potęguje zróżnicowanie materiałów – zastosowano tu białe panele, naturalne drewno i szkło. I chociaż sekwencja wzoru jest powtarzalna, projektantka przewidziała modyfikacje na każdym z pięter. 

citylife_01
citylife_02
citylife_03


Funkcjonalne i efektowne

Architektura zaprojektowanego przez Zahę Hadid kompleksu rezydencyjnego cechuje się zarówno funkcjonalnością, jak i indywidualizmem. Specjalnie zaprojektowane przez firmę Schüco fasady spełniają wysokie wymagania pod względem technicznym, takim jak wysoka izolacyjność cieplna czy ochrona górnych pięter przed wiatrem i zacinającym deszczem, co sprawia, że projekt w pełni odpowiada kryteriom zrównoważonego rozwoju i wymaganiom ekologicznym. Panele i drewniane okładziny zostały zestawione z aluminiowymi konstrukcjami fasadowymi na bazie systemu Schüco FWS 60+, a także specjalnie zaprojektowanymi pasmami okiennymi w systemie Schüco AWS 75. W sięgające od sufitu do podłogi przeszklenia o smukłych profilach wstawiono drzwi podnoszono-przesuwne w systemie Schüco ASS 50. Łatwa w obsłudze stolarka umożliwia swobodny dostęp na balkony, z których można podziwiać malowniczy krajobraz Alp.


Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdziecie Państwo na stronie: http://www.schueco.pl