230x90gelp

Smaller Default Larger

„Architektoniczne wydarzenie roku”, „nowa ikona miasta” – tak o Bałtyku piszą media. Szesnastokondygnacyjny wieżowiec powstaje w centrum miasta, w miejscu po kinie Bałtyk, przy rondzie Kaponiera - jednym z głównych węzłów komunikacyjnych Poznania. Został zaprojektowany przez słynną holenderską pracownię architektoniczną, uważaną za jedną z najlepszych na świecie -  MVRDV . 

Powierzchnia użytkowa "Bałtyku" wynosić będzie ok. 15 tys. m², a jego wysokość 65 m. W budynku, oprócz biur, mieścić się też będą kawiarnie, bary, restauracje, hotel i punkt widokowy. 

YAWAL na potrzeby inwestycji specjalnie zaprojektował rozwiązanie współgrające z żelbetową konstrukcją budynku oraz profile zintegrowane zapewniające prawidłową wentylacje pomieszczeń umiejscowione za żaluzjami zewnętrznymi. Rozwiązanie to oparte jest o systemy TM 74 HI, Fa 50N HI, TM 75 EI oraz system Sun Protection. Dodatkowo, we wnętrzu budynku zostanie wykorzystany system zabudowy wewnętrznej PBI 50 N.

render 1render 2

 

Budowę biurowca rozpoczęto jesienią ubiegłego roku, jego ukończenie planowane jest na wiosnę 2017. Generalnym Wykonawcą jest firma PORR, a firmą wykonującą konstrukcje aluminium jest Alglob Poznań .W zakresie konstrukcyjnym przy projekcie współpracowało Biuro Techniczne Tuscher.