230x90gelp

Smaller Default Larger

Nowa siedziba Brussels Environment to jeden z najbardziej prestiżowych i przyjaznych dla środowiska budynków w Belgii 

Wuppertal, Niemcy – xx lipca 2015 roku: farby proszkowe firmy Axalta Coating Systems, wiodącego globalnego dostawcy lakierów ciekłych i proszkowych , zostały zastosowane we wnętrzach oraz na zewnątrz nowej siedziby Brussels Environment, rządowej organizacji odpowiedzialnej za środowisko i energię w Brukseli, w Belgii. 

Brussels Environment zajmuje się programami, które mają zapobiec tworzeniu się odpadów oraz programami zarządzania odpadami. Ta rządowa organizacja bada, monitoruje i zarządza kwestiami związanymi z powietrzem, wodą, glebą, hałasem i biozróżnicowaniem dla ponad miliona osób mieszkających w tym regionie. Wydaje również zezwolenia dotyczące środowiska oraz opracowuje i wspiera projekty edukacyjne. Brussels Environment zajmuje się również działalnością w zakresie budowy zgodnej z wymaganiami środowiska

Konstrukcję budynku zaprojektowali lokalny architekt Philipee Samyn & Partners oraz firma architektoniczna Cepezed. Budynek miał staćsiękrajowym i międzynarodowym przykładem odpowiedzialności w ochronie środowiska. Podczas projektowania stosowano się do zasad ochrony środowiska. Na przykład: główne atrium uwieńczonezostało szklaną kopułą aby wychwytywane przez nie ciepło zostało ponownie wykorzystywane. W celu pokrycia zewnętrznej fasady, jak również ścian wewnętrznych wykorzystano przyjazne dla środowiska farby proszkowe Axalta.

External_facades_coated_in_architectural_polyester_quali-1
External_facades_coated_in_architectural_polyester_quali
Internal_walls_coated_in_RAL_9003_in_matt_finishes

Jan Brugman, Kierownik Segmentu Architektonicznego dla działalności Axalta w zakresie farb proszkowych na kraje BeNeLux, powiedział: - “Pracowaliśmy z Kyotec Belgo Metal przy fasadach zewnętrznych, które pokryliśmywysokiej jakości poliestrem do zastosowań architektonicznych RAL 9005 w wykończeniu matowym i półpołysku. Jeśli chodzi o ściany wewnętrzne, które zostały pokryte tym samym produktem wysokiej jakoścido zastosowań zewnętrznych RAL 9003 w wykończeniu matowym, współpracowaliśmy z Sapa Aluminium B.V. w Hoogezand. Wykończony budynek wygląda fantastycznie, a przede wszystkim, jest wierny wszystkim założeniom i zasadom swojego inwestora”