Zlokalizuj dostawcę

Smaller Default Larger

PRESSTA EISELE KS 600R

Dodaj do ulubionych
Kontakt ul. Żuławska 12
82-300 Elbląg
Polska
Tel.: +48 55 230 79 60
Fax: +48 55 230 79 61
E-mail: [email protected]
www.aluma.pl
Dodane 2014-09-05 09:37:48

Opis

Centrum tnące KS 600R (fot. 1) składa się z następujących zespołów głównych:

  • automatyczny magazyn podający
  • zespół przesuwający profil do strefy przecinania („pusher”)
  • zespół tnący
  • zespół odprowadzający detale (z podziałem na detale krótkie (do ok. 500mm) i długie (powyżej ok. 500mm)

Automatyczny magazyn podający (fot.2) różni się od typowych rozwiązań – nie ma przegródek na profile, lecz tylko taśmy do ich układania. Dzięki temu jest niezależny od szerokości profili, operator musi tylko wprowadzić aktualną szerokość do sterowania. Możliwość zmiany tego parametru w połączeniu ze specjalnym systemem przekazywania profilu do zespołu przesuwającego zapewnia optymalne wykorzystania powierzchni stołu. Warto dodać, że stół magazynu posiada dwie strefy funkcjonalne: bliższą operatorowi do układania profili i dalszą, z której materiał jest przekazywany do zespołu przesuwającego. Operator nie musi układać profili w rytmie pracy urządzenia, może dokładać materiał co jakiś czas. Maszyna dba sama, aby w druga strefa była na bieżąco uzupełniana profilami z pierwszej.

Zespół przesuwający profil do strefy przecinania, tzw. pusher, ma za zadanie chwycić profil i przesuwać go pomiędzy cięciami do zespołu tnącego. Dużą szybkość przesuwu zapewnia napęd za pomocą silnika liniowego (prędkość maksymalna 180 m/min), natomiast przestawiany elektrycznie chwytak (fot. 3) umożliwia szybkie i automatyczne przestawienie szczęki przy zmianie rodzaju profilu, wystarczy do sterowania wpisać informację o jego wysokości. Chwytak ten jest ułożyskowany pływająco w osi Y, tzn. może się w pewnym zakresie swobodnie przesuwać w kierunku prostopadłym do profilu. Pozwala to w trakcie podawania profilu skompensować jego krzywiznę. Chwytakiem można również mocować pakiet profili do ich jednoczesnego cięcia.

Zespół tnący pochodzi ze sztandarowego automatu tnącego firmy PRESSTA EISELE, PROFILMY 600R, sprawdzonego w wielu zakładach produkcyjnych. Duży silnik o mocy 18,5 kW w połączeniu z tarczą tnącą o średnicy 600mm pozwala szybko przecinać pod kątem 90° profile o przekroju do 210x350mm.  Tarcza tnąca przesuwająca się poziomo nad materiałem zapewnia bardzo dobre odprowadzanie wiórów do króćców podłączonych do odciągu, obustronne odsuwanie materiału od tarczy przed jej powrotem po przecięciu zwiększa gładkość powierzchni po przecięciu. Warto zwrócić uwagę, że posuw tarczy jest elektryczny (śruba współpracująca z nakrętką toczną), co pozwala elektronicznie zmieniać jego wartość dla różnych profili. Tarcza ma również regulowaną elektronicznie  prędkość obrotową. W pamięci sterowania można zapisać zestawy parametrów dla różnych profili, kiedy wracamy po przerwie do ich cięcia, wystarczy wybrać odpowiedni zestaw parametrów.  Zespół podający, tnący i odprowadzający są tak zaprojektowane, by odpad pozostający z profilu był jak najmniejszy. Mocowania i układ budowy pozwalają na uzyskanie minimalnego odpadu wynoszącego ok. 100mm (przy optymalnej długości początkowej profilu). Czasy cyklu przecinania zależą od wielu czynników: przekroju profilu, grubości ścianek, długości detali, żądanej gładkości powierzchni. Bardzo orientacyjnie można przyjąć, że są one rzędu 8 – 10 sekund przy wykorzystaniu całego zakresu cięcia (210x350mm), mówimy tu o pełnym cyklu, łącznie z przesunięciem materiału.

Zespół odprowadzający detale posiada dwie drogi wyprowadzania gotowych elementów. Krótkie elementy (do 500mm) są odprowadzane na szeroki transporter taśmowy (fot.4) wyprowadzający je w kierunku prostopadłym do osi profili. Długie są przesuwane najpierw dalej wzdłuż osi centrum, a następnie wyprowadzane prostopadle na automatyczny stół odprowadzający (fot. 5) o długości 7,2m. Poprzeczny transport na tym stole zapewniają napędzane taśmy.

Niezależnie od długości detali centrum tnące automatycznie oddziela od gotowych detali odpady, tj. pierwszy odcinek wykonany dla wyrównania początku profilu oraz ostatni, pozostający po jego całkowitym pocięciu. Separacja tych odcinków następuje bezpośrednio po przecięciu, przed skierowaniem detali na trasę dla krótkich lub długich elementów. Odpady są zrzucane do skrzyni przez odpowiedni układ siłowników.

Sterowanie centrum to wielokrotnie sprawdzony i niezawodny panel SIEMENS SIMATIC S7-300 z ekranem dotykowym i wieloma funkcjami zarówno do bieżącej obsługi, jak i do diagnostyki maszyny. Pozwala zapisać zestawy parametrów obróbkowych dla różnych profili, programować ilości sztuk (uwzględniając cięcie kilku profili w jednym cyklu), informuje o zwiększonym poborze prądu (czyli najprawdopodobniej tępej tarczy tnącej).

Centrum tnące KS 600R w konfiguracji przedstawionej jak wyżej może wydajnie przecinać szeroki zakres profili (zarówno jeśli chodzi o kształt przekrojów, jak również o długości) przy minimalnych stratach czasu na przezbrajanie. Są możliwe również modyfikacje tej maszyny, pozwalające jeszcze lepiej dostosować ją do specyfiki produkcji. Na przykład można zastosować krótszy stół odprowadzający, dostosowany do maksymalnej długości gotowych detali. Można zrezygnować z transportera odprowadzającego krótkie detale, jeśli nie będą one produkowane. PRESSTA EISELE i jej polska „córka” ALUMA służą pomocą w doborze optymalnej konfiguracji maszyny.

Lokalizacja

Polska, Europa
Żuławska 12 , Elbląg, 82-300

Video

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 22
Wyświetlony: 1890
Wygasa: 2030-09-05 09:34:00